Bi-led'in reflektör farına montajı: mükemmel ışık nasıl elde edilir
Çok sayıda sürücü, kötü ışık sorunuyla karşı karşıyadır. Genellikle bir araba satın alırken fabrikada monte edilmiş bir ışığı vardır. Böyle bir sorun, özellikle Amerika'dan ithal edilen otomobillerde akut. Bu sorunu çözmek için en iyi seçeneği seçmek için, her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını analiz etmeniz gerekir.
Halojen lambalar (geliştirilmiş parlaklığa sahip)


Artıları:
· Hızlı kurulum
· Tekrarlar chiaroscuro orijinal lambanın limiti (STG)


Eksileri:
· Nispeten yüksek parlaklığa sahiptirler;
· Kısa hizmet ömrü;
· Üretici garantisi yoktur;
· Standart lambalardan birçok kez daha pahalıdır;
· Yüksek derecede ısıtma.

ksenon
Avantajları:
· Daha fazla parlaklık (- 3 kez);
· Işık sıcaklıkları seçeneği vardır;
Eksileri:
· Nispeten net STG;
· Lambaların değiştirilmesi gerekiyor (1-4 yıl arası çalışma süresi);
· Karşıdan gelen trafiğin gözünü kamaştırabilir;
· Çok ısınır;
· Reflektörü yok eder /lens kaplaması.

Halojen, herhangi bir ışığa alternatif olarak düşünülmemelidir, çünkü bu teknoloji o kadar eskidir ki üretici bunun için bir garanti bile vermez. Bu yüzden bunu hızlı bir şekilde atlayacağız. Şimdi ksenon lambalardan bahsedelim.
Son noktaya vurgu yapılmalıdır, çünkü son derece önemlidir. Xenon çok yüksek sıcaklıklarda, yani 200 derecenin üzerinde çalışır ve bu, reflektörü veya değiştirilmesi gereken lensi ve ilk durumda tüm farı tahrip eder. Ve kullanılamaz hale gelen yıkımın 3-4 yıl sürdüğünü düşünürsek, bunun çok mantıksız bir şekilde pahalı olacağı sonucuna varabiliriz. Bu nedenle, bu seçeneğin birçok yorumu vardır. Düşünmeye değer daha ilginç seçeneklere geçelim.
LED (ışık yayan diyot) lambalar

Artıları:
· Mükemmel parlaklık;
· 1. yıldan itibaren tam garanti vardır;
· Daha dar bir ışık yönüne sahiptirler;
· Aydınlatma açısı yeterince büyüktür.
Eksileri:
· Uygun olmayan destek durumunda, karşıdan gelen trafiği kör edebilirler.
Burada ayrıca bir römork gereklidir. Bin Grivnası ve daha fazlasına mal olan otomotiv LED lambalarını, kuruşa satılan, yolda parlamayan, göz kamaştıran, bir buçuk gün çalışan ve aynı anda birçok LED otomobil lambası olduğu için şimdi tarif ettik. zaman garantisi yoktur. Bu nedenle yukarıda sadece markalı ve kaliteli LED lambaları anlatıyoruz, "çarşı" seçeneğini düşünmüyoruz.

Bi-LED лінзи
Artıları:
· Lenslerdeki LED lambalar (Bi-LED LED modülleri olarak da adlandırılır) karşıdan gelen sürücülerin gözlerini kamaştırmaz;
· Öngörülen hizmet ömrü 10 ila 30 yıl arasındadır;
· Net ve öngörülebilir STG'ye sahip olun;
· Çoğu zaman mükemmel ışık dolgusuna sahiptirler;
· Bakım gerektirmez;
· Her türlü hava koşulunda mükemmel çalışır

Eksileri :
· Kurulumu nispeten zor
Bu seçenek bugün en alakalı olanıdır. LED lenslerin özelliği, halojen lambalar H7 ve H4 yerine özel evrensel bağlantı elemanlarının yardımıyla bir reflektör farına bile monte edilmeleridir. Bu, çoğu reflektör farına LED çift ledli lenslerin oldukça kolay bir şekilde takılmasını mümkün kılar. Çoğu araç sahibi gibi halojen farlara sahip olan ve farlarının ışığından pek memnun olmayan VW Passat B7 örneğini ele alalım. Korkunç bir ışığı olan, herkesi kör eden, xenon takılı bir araba aldı, ancak kendisi hiçbir şey göremedi.

Bu seçenek bugün en alakalı olanıdır. LED lenslerin özelliği, halojen lambalar H7 ve H4 yerine özel evrensel bağlantı elemanlarının yardımıyla bir reflektör farına bile monte edilmeleridir. Bu, çoğu reflektör farına LED çift ledli lenslerin oldukça kolay bir şekilde takılmasını mümkün kılar. Çoğu araç sahibi gibi halojen farlara sahip olan ve farlarının ışığından pek memnun olmayan VW Passat B7 örneğini ele alalım. Korkunç bir ışığı olan, herkesi kör eden, xenon takılı bir araba satın aldı, ancak kendisi hiçbir şey göremedi.
Bu sorunlar, ALED firmasının bütçeye uygun LED Bi-LED lenslerinin kurulumu sayesinde çözüldü. Tüm süreç, VAPILA'nın YouTube kanalındaki bir videoda gösterildi. Bu arada, bu mağazanın danışmanları arabanız için bir ışık seçmenize yardımcı olabilir. Şimdiye kadar, sahibi tamamen memnun kaldı, arabanızdaki ışığı daha iyi hale getirmek istiyorsanız, tavsiye için siteye başvurun.

BAŞVURU YAPMAK
REHBERİNİZ
Düğmeye tıklayarak, kişisel verilerin işlenmesine izin vermiş ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Made on
Tilda